Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився до відкритого діалогу «Реформа місцевого самоврядування: 10 років на марші. Виклики, сенси, майбутнє»

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 квітня 2024, 15:26


«Реформа децентралізації та покращення на місцях завжди були пріоритетними напрямами для Президента України Володимира Зеленського й нашої політичної команди», — наголосив насамперед Перший віцеспікер. 

Водночас Олександр Корнієнко зауважив, що про це йшлося ще від початку президентської кампанії, а потім парламентська сила активно продовжила реформу у законодавчому полі: «Це результувало у дуже важливі здобутки щодо підвищення фінансової спроможності громад у проведення етапу формування оновленого адміністративно-територіального устрою». 

«Усі ці передумови допомогли у лютому 2022 року вистояти нашим громадам, які стали справжньою опорою обороноздатності країни», — акцентував Перший віцеспікер. 

Окрім того, під час свого виступу він зазначив, що це та реформа й система політик, що завжди має формат діалогу, в якому є відповіді: «І водночас вона досить успішна, адже стосується життя людей та його покращення, наближення послуг й ресурсів, збільшення місцевих громад». 

Насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив переконання, що наступні десять років у контексті місцевого самоврядування будуть також і про вступ до Європейського Союзу: «Нас очікує чимало завдань, зокрема, підвищення спроможності кожної громади та повсюдне якісне наближення послуг до громадян». 

Довідково. Захід організовано Офісом Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за участю Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Українського кризового медіа-центру та Global Communities Ukraine.