Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом із Головою Національних зборів Французької Республіки Яель Брон-Піве відвідали з візитом Одесу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 березня 2024, 17:39

 

Насамперед Спікер Парламенту України висловив вдячність Голові Національних зборів Французької Республіки Яель Брон-Піве та французькій делегації за здійснений триденний візит в Україну: «Для нас, для парламентаріїв, для українців візит наших французьких друзів є актом сміливості та солідарності». Руслан Стефанчук зауважив, що до Одеси також прибула велика делегація Національних зборів Франції та народних депутатів України. «Це свідчить про те, що ми дуже серйозно наближаємося до багатьох питань у співпраці між нашими праламентами», — акцентував він. 

Зокрема, під час візиту очільників парламентів України та Франції застала не одна тривога через ракетні обстріли з боку російської федерації — як у Києві, так і в Одесі. «Це та реальність, яку ви мали можливість побачити в Україні. За результатами цього триденного візиту, хочу звернутися до вас із проханням — допоможіть нам захистити небо над Одесою й одеситами», — зазначив Руслан Стефанчук. Він зауважив, що, з огляду на історичні звʼязки Франції та Одеси, з огляду на те, що це війна проти мирних людей, допомога та рішення Франції — це насамперед «захист цих людей, із якими ми разом перебуваємо у черговому бомбосховищі». 

Голова Верховної Ради України також висловив вдячність Яель Брон-Піве за ухвалені рішення та продемонстроване лідерство на підтримку України на рівні Національних зборів Франції — за «величезну кількість резолюцій на підтримку України й засудження російської федерації»: визнання пвк «вагнер» терористичною організацією та визнання Голодомору 1932-1933 років — геноцидом українського народу. «Сьогодні для нас найважливіше рішення — це рішення, яке буде спрямоване на захист мирного населення України», — наголосив Руслан Стефанчук. 

«Франція — країна, яка робить усе можливе, щоб Україна перемогла у цій війні», — зауважив Голова Верховної Ради України, додавши, що та підтримка, яка існує між парламентами України та Франції, — найкраще свідчення, що все вдасться.  

Зі свого боку, Голова Національних зборів Французької Республіки Яель Брон-Піве наголосила, що від першого дня агресії рф і вторгнення російської федерації Франція стоїть пліч-о-пліч з Україною, у рішучий спосіб допомагаючи як на двосторонній основі, так і в межах Європейського Союзу: «Ця підтримка з боку Франції має різні виміри та  форми, зокрема, на сьогодні, Франція приймає більше ста тисяч українців у громадах». 

«Ця підтримка, звичайно, надається у дипломатичній площині, яка є дуже потужною, вона має прояв від тих економічних санкцій, які були запроваджені проти рф, і, на сьогодні, не слабшають, а навпаки все нові пакети додаються до цього механізму», — зауважила Яель Брон-Піве, додавши, що так само ця підтримка має військовий вимір. 

У межах спільного робочого візиту до Одеси Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук та Голова Національних зборів Французької Республіки відвідали морський порт міста, провели зустріч з українськими військовими, а також поспілкувалися з керівництвом міста та області. 

«Морський порт в Одесі — місце, яке неодноразово атакували ворожі ракети і дрони», — наголосив Голова Верховної Ради України під час відвідання порту. Сторони ознайомилися детальніше з функціонуванням «зернового коридору». 

Водночас під час візиту детально обговорили маршрути руху цивільних суден до та із чорноморських портів, а також ті виклики й небезпеку, із якими доводиться зустрічатись. Голова Верховної Ради України акцентував на важливості відновлення портової інфраструктури та її захисту від системних атак із боку росії. 

«Важливо, що наші партнери, серед яких, безумовно, є Франція, розуміють важливість функціонування «зернових коридорів» для гарантування продовольчої безпеки», — зауважив Руслан Стефанчук. 

Окрім того, у межах візиту до Одеси представники України та Франції провели зустріч із Командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України Олексієм Неїжпапою. 

«За сім місяців функціонування Українського коридору активні дії Сил оборони забезпечили нарощування експорту з портів України майже вдвічі у порівнянні з 2022 роком під час дії «зернової ініціативи» за участю росії», — наголосив Голова Верховної Ради України. Він також зауважив, що саме ВМС ЗСУ забезпечують безпеку руху вантажів із портів України. Сторони значну увагу приділили саме цьому напряму.

Також під час зустрічі обговорили оперативну обстановку у Чорному морі та потреби наших Військово-Морських Сил ЗСУ. Зокрема, зосередилися на тому, що потрібно для зміцнення можливостей України. 

«Франція є учасником «морської коаліції» з підтримки України, головною метою якої є передусім забезпечення розвитку необхідних спроможностей Військово-Морських Сил», — повідомив Руслан Стефанчук. 

Насамкінець під час спілкування з керівництвом міста та області сторони приділили основну увагу — безпековій ситуації. 

Обговорили передусім наслідки обстрілів із боку російської федерації, руйнування критичної — енергетичної та портової інфраструктури. Також акцентували увагу на потребах міста — системах ППО, засобах радіоелектронної боротьби та ракетах великої дальності.