Олександр Корнієнко: Шлях набуття кандидатства й вступу — це своєрідна школа про те, як бути членами Європейського Союзу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 березня 2024, 17:05

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився до конференції «Роль Верховної Ради України на шляху до повноправного членства України в Європейському Союзі». 

«Вступ України до Євросоюзу — один із найбільш очікуваних процесів суспільством. У більшості він технічний і практичний — навіть урядово-практичний. Але час від часу саме у залі Парламенту України фіналізуватиметься», — наголосив насамперед Олександр Корнієнко. 

Перший віцеспікер зауважив, що народні депутати України продемонстрували, що є спроможними як політична система й можуть знаходити консенсус. «Шлях набуття кандидатства й вступу — це своєрідна школа про те, як бути членами Євросоюзу», — акцентував він, додавши, що навколо багато міфів серед суспільства й політикуму. Саме тому важливо й потрібно комунікувати, як це насправді працюватиме та впливатиме в усіх сферах: «І якраз роль Парламенту, який постійно у контакті з людьми, — визначальна». 

Водночас Олександр Корнієнко наголосив, що попереду великий обсяг роботи. Він закликав навколо неї об’єднуватися — «крокувати разом у всіх напрямах і досягати необхідних результатів на цьому треці». 

«Усі рішення, які ми маємо вже, завдяки українцям — які воюють і дають відсіч агресії, героїчно протистоять ворогові та демонструють неймовірну жагу до справедливості й побудови сильної держави у демократичній спільноті», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України. 

Довідково. Захід організовано за участю Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, Internews Ukraine та International IDEA.