Галина Янченко пропонує почати дискусію з Урядом для лібералізації валютного контролю для бізнесу, - результати зустрічі з бізнесом у Житомирі

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 березня 2024, 10:13

19 березня пройшла зустріч Голови Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів Галини Янченко з представниками бізнесу.

Як зазначила під час звернення до бізнесу член Комітету з питань економічного розвитку Галина Янченко, Житомирщина стала 11-й регіоном, де Парламентська спецкомісія проводить круглі столи з бізнесом, стартувавши з деокупованої Чернігівщини в квітні 2022.

“Під час таких зустрічей ми говоримо про те, з якими проблемами стикається місцевий бізнес під час війни, а також приймаємо звернення бізнесу щодо питань, які заважають у роботі. Специфіка від регіону до регіону справді відрізняється, водночас, про деякі проблеми чую не вперше. Такі як митниця, тиск з боку правоохоронців, «палиці в колесах» під час будівництва нових підприємств чи введення в експлуатацію потужностей”, - розповіла Галина Янченко.

Також, за її словами, є й нові труднощі, з якими зіштовхуються підприємці.

“Одразу кілька учасників зустрічі розповіли про штрафи від податкової через протермінування часу на повернення коштів в країну - т.з. валютний контроль. Логіка держави зрозуміла, але через війну та блокування кордонів час на логістику зріс в рази, а от терміни заходу грошей в Україну від іноземних замовників, після яких починають штрафувати - ні», - зазначила Галина Янченко.

Вона також пообіцяла звернутися до профільних міністрів та уряду для вирішення ситуації.

“Завданням на найближчий час буде знайти системне вирішення цієї та інших проблем, про які сьогодні почули. Сподіваюсь на конструктив та співпрацю з боку Міністра фінансів України Сергія Марченка, Голови Нацбанку Андрія Пишного та Премʼєр-Міністра України Дениса Шмигаля”, - додала народна депутатка.