Віцеспікерка Олена Кондратюк звернулася до Словенії продовжити оздоровлення українських дітей із прифронтових регіонів

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
13 березня 2024, 17:56

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зустрілася із Надзвичайним і Повноважним Послом Словенії в Україні Матеєю Превольшек.

Першим питанням, яке обговорили сторони, стало продовження програми відпочинку у Словенії українських дітей із прифронтових регіонів. Також Олена Кондратюк подякувала Словенії за вагомий внесок у гуманітарне розмінування України.

Пані Посол, зі свого боку, наголосила, що Словенія повністю підтримує українську Формулу миру, зокрема, бере активну участь у робочих групах із більшості пунктів мирного плану. Віцеспікерка українського Парламенту підкреслила, що Україна дуже цінує таку підтримку.

Також вона висловила сподівання, що Словенія на найвищому рівні буде представлена на Глобальному саміті миру у Швейцарії та Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи у Латвії.

Окрім того, співрозмовниці обговорили міжпарламентське співробітництво. Олена Кондратюк закликала Парламент Словенії не визнавати результати фейкових виборів президента рф і засудити незаконну депортацію росією українських дітей.

Йшлося також і про цінний досвід Словенії в інтеграції в ЄС і НАТО, який був би корисним Україні.

«Розраховуємо на адвокацію Словенією запрошення України до членства у НАТО на Вашингтонському саміті. Ми з пані Послом однодумці у тому, що членство України в Альянсі є найкращою гарантією безпеки», — наголосила Олена Кондратюк.