путін імітує військову міць для нападу на НАТО, але поки це не більше, ніж залякування, - Роман Костенко

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
12 березня 2024, 11:18

 

Створенням на території рф нових військових зʼєднань путін намагається показати, що в нього є потенціал. Однак він навряд чи наважиться на напад на якусь з країн НАТО. Так вважає народний депутат «Голосу», секретар парламентського Комітету з питань безпеки оборони і розвідки Роман Костенко.

«путін зараз намагається показати, що в нього є сили і спроможності продовжувати війну. Але якщо він ще може добирати людей по мобілізації, заохочувати і мотивувати для війни в Україні, то для створення величезних угруповань для інших нападів в нього проблем набагато більше. путін поки лише намагається показати, що він готовий, що є лідером регіону і може вплинути на будь-які процеси, які тут відбуваються», - пояснює народний депутат.

При цьому досвід нападу на Україну показав кремлю, що його військо не здатне протистояти сучасній зброї, не говорячи вже про західні армії.

«Чи хоче путін воювати з НАТО? Я думаю, навряд чи. Він вже побачив, чого варта його армія у війні в Україні. А тут союзники нам давали тільки зброю і не застосовували війська. Це одна країна, а в Альянсі їх 32. А отже для нього проблем буде ще більше. Єдине, що є в кремля, щоб погрожувати НАТО, - це ядерна зброя. Однак це гра, в яку можна грати вдвох, і він це чудово розуміє», - констатує представник «Голосу».