Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та члени Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провели зустріч із заступницею Голови Комітету з питань охорони здоров’я німецького Бундестагу Кірстен Капперт-Гонтер

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
06 березня 2024, 18:35

На початку зустрічі до присутніх звернувся Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Спікер Парламенту України висловив вдячність за комплексну й багатопрофільну допомогу у сфері охорони здоров’я, подолання викликів у медичній системі України, спричинених повномасштабною військовою агресією рф на території нашої країни, забезпечення доступу до медичних послуг українським громадянам.

Голова Верховної Ради України закцентував на питанні розвитку системи медичної реабілітації в Україні: «Для її розбудови для нас є цінним європейський досвід, зокрема, німецький».

Також Руслан Стефанчук зазначив, що для української медичної системи є важливим доступ до європейських баз медичних даних. Він зауважив, що це сприятиме покращенню якості надання медичних послуг у нашій країні та спростить інтеграцію нашої системи до європейської системи охорони здоров’я.

Окрім того, Спікер Парламенту України наголосив, що для України важливо, що одним із напрямів співпраці лікарень є ментальне здоров’я.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький подякував за солідарність і всебічну підтримку та допомогу, яку Україна отримує від Німеччини від початку повномасштабного російського вторгнення. За його словами, на кінець 2023 року, Німеччина вже виділила 27,8 млрд євро для допомоги українцям, яких вона прийняла у себе.

Михайло Радуцький зазначив, що у нинішніх умовах критично важливим є не зменшувати цю допомогу нашій державі. «Я високо ціную чітку позицію Німеччини та її керівництва й висловлюю вдячність за комплексну та багатопрофільну допомогу у сфері охорони здоров’я, подолання викликів у медичній системі України, спричинених повномасштабною військовою агресією, забезпечення доступу до медичних послуг українцям, які знайшли тимчасовий захист у Німеччині», — зазначив він.

Однією з найгостріших проблем, як прямий наслідок російської агресії, Михайло Радуцький назвав велику кількість ампутацій у військовослужбовців та цивільного населення. Він відзначив, що Україна створює інфраструктуру з протезування й допомога Німеччини у цьому питанні є значною, і вона також активно допомагає розбудовувати цю структуру.

Голова Комітету також зазначив, що одним з актуальних завдань є розвиток медичної реабілітації в Україні. Для її розбудови, зауважив він, для нас є цінним європейський досвід, зокрема, німецький. Він висловив сподівання, що колеги з Комітету Бундестагу долучаться до адвокації й співпраці.

Михайло Радуцький також висловився за подальшу активну співпрацю у питанні забезпечення медикаментами й обладнанням закладів охорони здоров’я України. На цей час МОЗ ФРН уже надало Україні таку допомогу на суму приблизно 100 млн євро.

Голова Комітету повідомив, що за час повномасштабного вторгнення зруйновано вщент майже 200 медичних закладів, які не підлягають відновленню. Ще 1 600 об’єктів зазнали різного ступеня ушкоджень. «Окрім відновлення зруйнованої медичної інфраструктури, Україна також потребує допомоги у трансформації системи охорони здоров’я, відповідно до сучасних вимог. Ми дуже розраховуємо, що проблематиці охорони здоров’я буде присвячена одна із сесій цьогорічної конференції відновлення України, яка відбудеться у червні цього року у Берліні. І тут також ми сподіваємося на адвокацію Бундестагу, щоби цю важливу для України тему не забули під час конференції», — наголосив Михайло Радуцький.

Голова Комітету, звертаючись до заступниці Голови Комітету з питань охорони здоров’я німецького Бундестагу ФРН Кірстен Капперт-Гонтер, зазначив, що «для нас важлива експертиза німецьких колег у тих законодавчих ініціативах, які сьогодні розробляють народні депутати-члени Комітету, щоби повністю адаптувати українське законодавство до європейських стандартів».

Кірстен Капперт-Гонтер відзначила тісну співпрацю Комітету Бундестагу з питань охорони здоров’я з Комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України, яка не є характерною для інших комітетів. «Ми зацікавлені в об’єднанні наших зусиль у тому, щоби підтримувати здоров’я людей. Ми вважаємо, що треба не лише фізичне здоров’я підтримувати, але також і ментальне здоров’я, і у цьому плані ми можемо багато у чому у вас повчитися», — зазначила Кірстен Капперт-Гонтер.

Заступниця Голови Комітету з питань охорони здоров’я Бундестагу висловила свою солідарність з Україною, за те, як українці захищають демократію. Метою свого візиту Кірстен Капперт-Гонтер назвала необхідність підтвердити, що Україна належить до Європи, що потрібно разом робити все для зміцнення демократії в Європі. «Ми стоїмо на позиції підтримки України й будемо це робити далі», — зауважила заступниця Голови Комітету Бундестагу ФРН.

Учасники зустрічі у своїх виступах відзначали, що у Бундестазі перейнялися майже всіма пріоритетними напрямками у сфері охорони здоров’я в Україні.

Під час зустрічі також відзначалася потужна міжнародна робота Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради, яку він веде з Німеччиною та іншими країнами, тісну співпрацю цього Комітету з профільним міністерством, спільною метою якої є перемога та вступ до ЄС.