Іспанія продовжить програми лікування та реабілітації українських військових, — Віцеспікерка Олена Кондратюк

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
06 березня 2024, 16:51

Заступниця Голови Верховної Ради України зустрілася з Послом Іспанії в Україні Рікардо Лопесом-Арандою Хагу.

На початку зустрічі Олена Кондратюк подякувала Іспанії, у особі пана Посла, за всебічну допомогу та підтримку України, адже Іспанія — серед лідерів постачання озброєння для ЗСУ та зробила один із найбільших внесків до Європейського фонду миру на 400 млн євро. Вона зазначила, що Україна також розраховує на допомогу в інженерній техніці, що є однією з нагальних потреб наших Сил оборони.

Віце
cпікерка українського Парламенту також підкреслила, що Україна цінує адвокацію та проактивну парламентську дипломатію, яку здійснює Парламент Іспанії для підтримки України.


«Вдячні особисто Голові Конгресу Депутатів Іспанії Франсіні Арменголь за приєднання до спільного листа голів парламентів країн G7, ЄС та держав-партнерів на адресу Спікера Палати представників США М. Джонсона. Мета звернення — розблокувати розгляд законопроєкту HR 815 із пакетом військової допомоги Україні на 60 млрд дол. США», — закцентувала Олена Кондратюк.

Окремо вона наголосила, що для України є  важливими експертиза, досвід та зв'язки Іспанії з країнами Латинської Америки, як одного з ключових регіонів Глобального Півдня. Тож співрозмовники обмінялися думками про те, як достукатися до цих країн, як краще доносити правду про російську агресію та її наслідки й протидіяти російській пропаганді, зокрема, через відданість цінностям міжнародного права та захист прав дітей.

«Ми також обговорили продовження програм лікування та реабілітації у Іспанії поранених українських військових і ветеранів, організацію відпочинку українських дітей, постраждалих від війни», — підкреслила Олена Кондратюк.

Зі свого боку, Рікардо Лопес-Аранда Хагу наголосив, що Іспанія буде й надалі активно підтримувати Україну. Зокрема, у питаннях безпеки, гуманітарної допомоги та гендерної рівності, а також братиме активну участь у ініціативах із повернення незаконно депортованих рф українських дітей.