Євгенія Кравчук: росія прагне підірвати єдність в українському суспільстві, тому маємо протистояти інформаційним атакам

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
03 березня 2024, 10:00

 

росія залучає дуже великі ресурси для ведення інформаційної війни й намагається вплинути як на ситуацію в Україні, так і у світі. Країна-агресор намагатиметься скористатися з виборів у США та Європі, але плани Кремля відомі розвідкам західних держав. 

Про це розповіла народна депутатка, заступниця Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«росія хоче вплинути на ситуацію в Україні й таргетує українську аудиторію. Там меседжі зрозумілі, і під найбільшим ударом перебуває політичне керівництво нашої держави. Особливо активно фейки та дезінформаційні кампанії спрямовують проти Президента України Володимира Зеленського. Мета зрозуміла – підірвати єдність суспільства, деморалізувати як армію, так і тил», - зазначила парламентарійка.

Вона також наголосила, що рф намагатиметься впливати на вибори, що заплановані цього року у США та в Європі, зокрема до Європарламенту.

«Однозначно росія намагатиметься втрутитися в ці вибори. Зараз країни-партнери викривають цілі мережі російських сайтів, які ведуться німецькою, французькою мовами. Це така операція, що має назву «Доппельгангер», тобто двійники. Наприклад, роблять сайт, мімікрують його під французький Le Monde і поширюють там різні нісенітниці та фейки. Саме таким чином пробують деморалізувати людей і вплинути на єдність у західному суспільстві, щоб припинити допомогу Україні», - сказала народна депутатка.

За її словами, про всі ці плани країни-агресора знають розвідки західних держав. Крім того, про це пишуть західні журналісти.

«Зрозуміло, що рф буде виділяти великі гроші на інформаційну війну. Лише на операцію проти українського Президента та проти єдності в українському суспільстві Москва виділила 1,5 млрд доларів. Для них це дешевше, ніж вести повноцінну конвенційну війну. Тож чим більше буде викривальних статей про атаки Кремля, тим краще», - підсумувала політикиня.