Марія Мезенцева: Після саміту в Тирані ми очікуємо на підтримку від країн Західних Балкан на оборонному та гуманітарному рівнях

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
01 березня 2024, 10:15

Участь Президента України Володимира Зеленського в саміті «Україна - Південно-Східна Європа», що відбувся у столиці Албанії Тирані, - це дуже важлива подія, яка сприятиме надходженню допомоги нашій державі з цього регіону.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань інтеграції України з ЄС, голова делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева.

«Наша держава іде шляхом євроінтеграції, а також захищає мир та стабільність усієї Європи. Відповідно, саміт – це не символічна зустріч, а дуже практична. Країни, які були присутні, висловили свою підтримку гарантіям безпеки, що були на рівні G7 та Вільнюського саміту НАТО. Ми очікуємо на підтримку зброєю, зокрема це стосується виробництва артилерії, снарядів, дронів, а також на гуманітарному рівні», - зазначила парламентарій.

Вона висловила впевненість у тому, що українська формула миру, до якої долучаються і країни Західних Балкан, - це ключ до миру й перемоги.

Народна депутатка також додала, що всі ті партнери, які прибули в Україну до других роковин повномасштабного вторгнення рф, поїхали додому з чіткими завданнями: усі вони лобіюватимуть пакети допомоги нашій державі на рівні своїх країн. Це стосується зброї, боєприпасів, фінансової підтримки, а також компенсація українцям завданих росією збитків.

«Ми сьогодні говоримо про розуміння того, що кожен снаряд, який буде поставлений ЗСУ, зменшить потребу в гуманітарній допомозі, допомозі тимчасово переміщеним особам і збільшить загальну спроможність не тільки Європи, а й світових демократій. Звичайно ж, важливі напрямки роботи - це повернення додому наших полонених, незаконно депортованих дітей, зміни до міжнародного гуманітарного права. Мовчати ми не можемо. Українці в усьому світі повинна говорити про воєнні злочини рф, щоб агресор відчував тиск», - підсумувала політикиня.