Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук зустрівся з виконувачем обовʼязків Голови Державних Зборів Угорщини Чабою Генде

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 лютого 2024, 18:40


Це перша за останніх 14 років зустріч між спікерами парламентів України та Угорщини.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук висловив переконання, що парламенти обох країн можуть і мають відігравати провідну роль в українсько-угорському діалозі.

«Україна зацікавлена у розвитку дружніх і добросусідських відносин з Угорщиною», — зауважив він, акцентувавши, що підтримка України є найкращим способом допомогти припинити війну й відновити безпеку у регіоні та на європейському континенті загалом. 

Спікер Парламенту України подякував за прихисток Угорщиною українців та гуманітарну допомогу Україні. 

Водночас Руслан Стефанчук зазначив, що залучення Угорщини до практичної реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського сприятиме консолідації відповідних міжнародних зусиль та закінченню війни. Також він закликав на рівні Парламенту підтримати ініціативу. 

«Важливо, що Угорщина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. І це прозвучало від колеги під час нашої зустрічі. Як і те, що Чаба Генде відкритий для подальшої співпраці», — наголосив насамкінець Голова Верховної Ради України. Руслан Стефанчук заявив, що щиро вірить, що покладено початок відновленню парламентського треку двосторонніх відносин між Україною та Угорщиною.