Сили оборони мають отримати всі необхідні засоби для відсічі ворога та перемоги у боротьбі з російською агресією, — Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук виступив на Саміті спікерів парламентів країн «Вишеградської групи» + Україна

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 лютого 2024, 15:10

Насамперед Спікер Парламенту України висловив вдячність чеським колегам — Голові Сенату Мілошу Вистрчілу та Голові Палати депутатів Маркеті Пекаровій Адамовій — за запрошення приїхати до Праги та взяти участь у цьому Саміті.

Руслан Стефанчук подякував колегам за виступи та думки щодо російської агресії проти України, що триває вже довгих десять років й останні два роки перебуває у найгарячішій фазі великої конвенціональної війни, якої Європа не бачила із часів Другої світової.

«Важливо було почути, що ваші країни, як і раніше, солідарні з Україною та підтримуватимуть нас усіма доступними засобами. Це позиція справжніх партнерів, справжніх сусідів, справжніх друзів», — наголосив він, додавши, що нині важливо розуміти, в якій стадії війни перебуваємо та яка об’єктивна ситуація на полі бою.

Водночас він акцентував, що росія демонструє готовність до тривалої війни на виснаження, досі має значні ресурси, вміло використовує втому від війни та не забуває про інструмент ядерного шантажу.

Зокрема, із жовтня минулого року російська окупаційна армія проводить наступальну операцію вздовж всієї лінії фронту: «Вони не мають стратегічного успіху, але продовжують шукати слабкі місця в обороні України. Наша мета — виснажити сили противника й завдати йому максимальних втрат».

Голова Верховної Ради України зауважив, що нещодавно російська армія зрештою змогла створити умови для виходу Сил оборони України з Авдіївки на Сході країни: «У штурм на авдіївському напрямку йшли понад 15 формувань противника. Українські війська завдали ворогу величезних втрат і знищили значний резерв російської армії». Спікер Парламенту України наголосив, що українським військовим довелося відійти з Авдіївки, що здебільшого пов’язано із суттєвим дефіцитом боєприпасів.

«Це реалії сьогодення. Брак боєприпасів та озброєнь відчуваються по всій лінії фронту та зумовлюють характер дій наших оборонців. Ворог застосовує артилерії у шість разів більше, ніж українські сили», — заявив Руслан Стефанчук, додавши, що вся зброя та боєприпаси, які виробляє росія, негайно постачаються на поле бою. Окрім того, росія отримала приблизно мільйон артилерійських снарядів із Північної Кореї та безпілотники з Ірану.

«Нам треба зберігати єдність і зміцнювати проукраїнську коаліцію у світі. Сили оборони мають отримати всі необхідні засоби для відсічі ворогу та перемоги у боротьбі з російською агресією», — зазначив Голова Верховної Ради України, водночас наголосивши на важливості забезпечення надійного тилу.

«Країни, парламенти яких ви представляєте, є частиною тилу цієї війни — війни демократії з тоталітаризмом. Саме через ваші країни Україна має фізичний зв'язок із рештою світу. Надійність цих кордонів та стабільність цих «артерій життя» мають безпосередній зв’язок із здатністю України стримувати армію ворога», — заявив насамкінець Руслан Стефанчук, звернувшись до присутніх парламентаріїв зробити все можливе, «щоби ці артерії й далі діяли, а тил залишався надійним».