Голова Верховної Ради України провів першу персональну робочу зустріч із Головою Національної Ради Словацької Республіки Петером Пеллегріні

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 лютого 2024, 12:24

«Упродовж 2022-2023 років міжпарламентський діалог довів свою ефективність. Словацькі парламентарії продемонстрували рішучу підтримку й солідарність з Україною», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України, додавши, що під час зустрічі почув від колеги слова підтримки та солідарності з Україною. 

«Особливо цінуємо рішення словацького Парламенту, якими російський режим визнано терористичним, а росію — державою, що підтримує тероризм», — зауважив він. 

Водночас Руслан Стефанчук акцентував, що важливо продовжувати активну співпрацю заради верховенства міжнародного права, демократичних цінностей і добробуту у наших країнах. 

Окрім того, Голова Верховної Ради України висловив вдячність Словаччині та словацькому народу за неоціненну підтримку й допомогу, надану Україні і нашим громадянам. 

Також він подякував за внесок Словацької Республіки у рішення Європейської Ради про початок переговорів про членство України в Європейському Союзі та підтримку у розблокуванні 50 мільярдів євро допомоги ЄС для України: «Для нас дуже важливо отримати фінансування у межах Ukraine Facility якомога раніше». 

Насамкінець сторони обговорили важливість подальшого надання Україні оборонної допомоги та запровадження подальших санкцій проти росії: «Санкції, які запроваджує ЄС проти рф, — мають бути дієвими. Просимо підтримувати не лише пакети, але й унеможливити їх обхід країною-агресором».