Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів робочу зустріч із Маршалком Сейму Республіки Польща Шимоном Головнею

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 лютого 2024, 10:39

 
Передусім сторони обговорили ситуацію на українсько-польському кордоні й роль парламентів у цій проблемі.

«Україна багато у чому залежить від постачання автомобільним і залізничним транспортом», — акцентував Голова Верховної Ради України, зауваживши, що блокування кордону в умовах війни — поганий сигнал й абсолютно контрпродуктивне рішення.

«Вкрай важливо, щоби ця проблема була вирішена якомога швидше. Україна відкрита до фахового діалогу, аби зняти всі занепокоєння польських фермерів чи перевізників», — наголосив Руслан Стефанчук. 

Водночас він заявив, що потрібно спільно захищати добросусідство та дружбу. «Україна вдячна Польщі за значний внесок у протидію російській агресії та консолідацію міжнародної спільноти у допомозі нашій державі», — зазначив Спікер Парламенту України. Руслан Стефанчук також подякував  за сталу підтримку польськими партнерами поступу України до членства в ЄС і НАТО.

Окрім того, Голова Верховної Ради України акцентував, що Сили безпеки й оборони потребують безперервних постачань зброї.

Насамкінець сторони обговорили реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського.