Дмитро Наталуха взяв участь у форумі “Зроблено в Україні”

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 лютого 2024, 15:08

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха взяв участь у форумі, який дав старт політики «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ», а це системна підтримка національного виробника з метою збільшення вдвічі частки переробної промисловості, створення десятків тисяч робочих місць та росту ВВП.

«Президент України на найвищому рівні започаткував платформу, де обговорюватимуться не просто плани, а чіткі дії: як зробити «MADE IN UKRAINE» довгостроковим трендом та надбанням держави, - розповідає Дмитро Наталуха.

І саме цю задачу ми з колегами по Комітету з питань економічного розвитку і іншими однодумцями з різних сфер ставили перед собою ще у далекому 2020 році, коли розпочали свій шлях до зміни економіки України.

Зміни сировинної моделі на додану вартість, зміни ідеологічного підходу до економіки на прагматичний, підкорення всіх економічних процесів і процедур не лише вимогам прозорості і конкурентності, а й тому, що ми називаємо український інтерес.

Але сьогодні цей довгий шлях себе виправдав.

Те, що починалось ще у 1920-х із гасла «Свій до свого по своє» серед українців Австро-Угорщини, щоб простимулювати розвиток саме українського виробництва і українського власного бізнесу в умовах австро-угорської і польської окупації, еволюціонувало у слоган «Купуй українське!» в двохтисячних вже незалежної України, сьогодні нарешті знайшло своє логічне відображення на найвищому рівні державної політики, у президентський платформі «Зроблено в Україні».

Звісно, що це - лише інавгурація заходу, лише перший крок, але це критичний крок до того, щоб нарешті змінити самоусвідомлення про себе і про те, на що ми здатні.

Залишити в минулому всю нашу меншовартість, наше самопрезирство, нашу зневагу до власних вмінь і талантів.

Перестати думати, що українське - це щось низькоякісне, неконкурентне, периферійне і хуторянське. Натомість - міняти своє уявлення, свої звички, свої підходи для того, щоб підтримати те, що мільйони наших співгромадян щодня продукують, виготовляють, мануфактурять.

Зроблений той крок, який наблизить нас до усвідомлення самих себе у цьому світі глобального егоїзму. Це - крок, який потрібен всім: від робітника на заводі до військового на фронті, від малого підприємця до нашого національного інвестора.

Звісно, що попереду ще дуже багато роботи, але найважчі рішення для себе ми вже зробили».

Детальніше читайте на офіційній сторінці Комітету:

https://komprompol.rada.gov.ua/news/main_news/75249.html