Представники Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики працюють у складі робочої групи щодо законопроєкту про меценатство

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 лютого 2024, 13:12

 

26 лютого голова Комітету Микита Потураєв, заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики та євроінтеграції Євгенія Кравчук і голова підкомітету з питань культури Микола Княжицький долучились до першого засідання робочої групи з опрацювання проєкту закону про меценатство у сфері культури.

Модерував обговорення т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

«Починаємо працювати над проєктом закону щодо меценатства. Його ухвалення допоможе залучити додаткові кошти зокрема і для посилення захисту культурної спадщини.

До прикладу, опікуватися музеями, театрами та бібліотеками у всі часи було ознакою шляхетності і патріотизму. Впевнена, і сьогодні в Україні є чимало представників соціально відповідального бізнесу, які хотіли б підтримати цю добру традицію і допомогти зберегти культурні скарби.

Дякую команді Міністерства культури та інформаційної політики України за те, що створили спільну платформу», - прокоментувала за результатами засідання Євгенія Кравчук.

Ростислав Карандєєв підкреслив, що в багатьох країнах Європи та світу саме інститут благодійності підтримує діяльність культурних закладів.

«Питання нормативного впорядкування меценатської діяльності в Україні особливо актуалізувалося із початком повномасштабної війни, коли українське суспільство почало активно донатити. Волонтерство, що підсилило національний опір, характерне не тільки для галузі оборони, а й культури. Наприклад, небайдужі люди долучалися до підтримки культурної сфери через платформу UNITED24. Тож зараз нагальним завданням є законодавче оформлення меценатства, аби після нашої перемоги ми змогли відбудувати культуру, зокрема на деокупованих територіях», - сказав т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України.