Тижневий дайджест законодавчих ініціатив Комітету з питань економічного розвитку

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 лютого 2024, 11:57

Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан уже традиційно інформує про роботу у Комітеті у тижневому дайджесті законодавчих ініціатив.

«Минулий тиждень відзначився історичною подією – Верховна Рада України ухвалила законопроєкт реєстр. № 5593-д, над яким ми з різними експертами, у тому числі – міжнародними, та з колегами по Комітету з питань економічного розвитку плідно працювали останні кілька років.

У першому читанні цей законопроєкт прийняли ще у 2021 році. Щоб підготувати його до другого читання, ми разом з командою опрацювали низку правок та адаптували його текст до норм ОЕСР.

І ось нарешті реформа запрацює – Закон ухвалено. Дякую колегам за підтримку, а великій команді за ефективну роботу!»

Також Олексій Мовчан інформує про свою участь у засіданні тематичної підгрупи з управління комунальним активами в рамках Координаційного механізму реформ (Reform Coordination Mechanism).

Під час виступу на зазначеному заході він пояснив  важливість вдосконалення законодавства у сфері управління комунальним майном та введення корпоративного врядування на державних та комунальних підприємствах відповідно до кращих європейських практик. Все це – продовження великої реформи, яку запроваджує законопроєкт реєстр. № 5593-д.

Слід нагадати, Координаційний механізм реформ створив проект USAID SOERA. Він спрямований на допомогу Уряду України та іншим ключовим стейкхолдерам у просуванні реформи державних підприємств. Засідання планується проводити раз на місяць.

Комітет з питань економічного розвитку продовжує працювати над законопроектами, з опрацювання яких його  визначено головним.