Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Премʼєр-міністром Республіки Болгарія Ніколаєм Денковим

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 лютого 2024, 20:02


«Цей візит, як і допомога Збройним Силам України, яку надає Болгарія, є вкрай важливою для нас», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України. 

«Україна продовжує боротися та дуже хоче перемогти у цій війні, але ми розуміємо, що можемо це зробити лише разом із нашими партнерами й друзями», — зауважив він. 

Руслан Стефанчук повідомив, що із червня 2023 року Парламент Болгарії ухвалив сім рішень про різні види допомоги Україні. Також він висловив сподівання, що Уряд Болгарії має можливості для наступних траншів допомоги: «Важливе максимально швидке виділення й доставка нових пакетів озброєння та техніки». 

Голова Верховної Ради України подякував за підтримку Болгарією шляху України до Європейського Союзу, зауваживши, що вкрай важливою є й підтримка на шляху до членства у НАТО. «Україна сьогодні демонструє всьому світові, якою має бути армія НАТО. Входження України до НАТО лише посилить Альянс», — зазначив він, висловивши сподівання на гарні рішення під час майбутнього Вашингтонського саміту. 

«Україна високо цінує участь Болгарії у реалізації Формули миру», — акцентував Спікер Парламенту України, зауваживши, що правильний вихід із цієї війни може ґрунтуватися лише на тих засадах, які містяться у цій Формулі. 

Окрім того, він подякував за ухвалене рішення щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу: «Це був акт солідарності з історичною трагедією українського народу». 

Насамкінець сторони обговорили питання притягнення російського режиму до міжнародно-правової відповідальності. «Країна, яка порушила міжнародне право, — має відповісти за канонами міжнародного права», — наголосив Руслан Стефанчук.