Потенціал Литви у реабілітації українських військових значно вищий, — МОЗ Литви на зустрічі з Віцеспікеркою Оленою Кондратюк

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 лютого 2024, 18:15


Потенціал системи охорони здоров’я Литви у лікуванні та реабілітації українських військових значно вищий, ніж той, що використовується нині. Литва готова приймати українців і задовольняти всі заявки на реабілітацію. 

Про це заявив Міністр охорони здоров’я Литви Арунас Дулікс під час зустрічі з Заступницею Голови Верховної Ради України Оленою Кондратюк, яка перебуває з візитом у Вільнюсі. 

«Ми готові прийняти більше українців», — сказав Арунас Дулкіс. Він додав, що МОЗ Литви спільно з МЗС Литви планують до реалізації проект створення реабілітаційних центрів в Україні.

За інформацією Посольства України в Литві, торік лікування в лікувальних закладах країни пройшов 81 українець, що постраждав від збройної агресії рф. Заплановане подальше лікування для 400 осіб, а також реабілітація для 1200 осіб. 

Віцеспікерка Олена Кондратюк подякувала Литві за вже надану допомогу йі наголосила, що Україна нині потребує, крім курсів реабілітації, ще й великої кількості реабілітологів, а також програм психологічної підтримки, особливо для дітей. 

«Кожне врятоване життя є важливим кроком до перемоги України у війні, а сприяння МОЗ Литви наближає нас до цього», — заявила на зустрічі у Вільнюсі Віцеспікерка українського Парламенту Олена Кондратюк.