Олександр Корнієнко: Події останніх двох років продемонстрували, що наша стратегія щодо Криму правильна

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 лютого 2024, 17:26


Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у Конференції «26-2-14: Війна почалась у Криму», організованій Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим. 

Учасники заходу обговорили, чому деокупація півострова — не лише про територіальну цілісність України. Зокрема, як зауважив Перший віцеспікер, ішлося й про міжпарламентську взаємодію задля звільнення Криму. 

«Насамперед доносимо партнерам та колегам реальні факти — що відбулося, причини, події у 1990-х роках», — повідомив Олександр Корнієнко. 

Водночас він зауважив, що відмітив велику кількість учасників «Кримської платформи» — це результати потужної роботи над питанням повернення півострова: «Маємо працювати також із «незахідним світом» більше й по Формулі миру, і по збройній підтримці». 

«Коли ми кажемо про «незахідні» країни — там працюємо з парламентами та керівниками. Для нас важлива підтримка їхніх великих країн і спільнот», — зазначив Перший віцеспікер, додавши, що арабський світ розуміє як проблематику корінних народів, так і безпеку Чорноморського регіону. 

«Звільнений Крим — це безпека й за межами нашої держави. Ситуація непроста — викликів багато. Будемо продовжувати доносити правду й працювати над деокупацією та реінтеграцією Криму», — наголосив він. 

Окрім того, Олександр Корнієнко зазначив, що завдяки роботі на всіх рівнях є вже зараз потужні результати, на яких ніхто не збирається зупинятися — «Кримська платформа» та її парламентський вимір, просування по реалізації Формули миру, якісна робота Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим. 

«Президент України Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева — усі вони разом із командами досягають важливих для України здобутків, що роблять нас ближчими до української перемоги — повернення всіх територій, справедливості та відповідальності агресора», — наголосив насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України.