Ірина Борзова: У парламенті готують до розгляду в першому читанні законопроєкт, що стане фундаментом для злагодженої реалізації ветеранської політики

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 лютого 2024, 16:41

 

З метою формування в Україні комплексного підходу до внутрішньої політики у ветеранській сфері група депутатів підготувала й зареєструвала у Верховній Раді відповідний законопроєкт №11007, який зараз перебуває на розгляді профільного Комітету.

Про це розповіла народна депутатка від «Слуги Народу» Ірина Борзова, яка є однією з ініціаторок цього документа.

«Цей законопроєкт опрацьовувався групою авторів, до якої входила і я, як народна депутатка, спільно з Міністерством у справах ветеранів і разом із ветеранською спільнотою. Сподіваюся, що зовсім скоро документ буде винесений у зал для розгляду в першому читанні, а після ухвалення він стане фундаментом для злагодженої реалізації ветеранської політики центральними органами влади, місцевими держаними органами влади та органами місцевого самоврядування», - зазначила політикиня.

За її словами, основними засадами цього законопроєкту є належна реалізація цілої низки заходів для підтримки українських ветеранів та їхніх сімей.

«Зокрема це стосується реалізації медичних, соціальних, трудових, економічних прав ветеранів і членів їхніх родин, членів родин загиблих, вшанування пам’яті ветеранів війни, формування культури про подвиги ветеранів. Також ідеться про створення єдиної електронної системи турботи про ветеранів, створення умов для комплексної програми реінтеграції в громадах, бо ветерани повертаються в громади і саме там починають своє повноцінне життя, свій шлях до повноцінного цивільного життя», - наголосила народна депутатка.