Комітет з питань державної влади рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 лютого 2024, 15:33

Законопроект про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні з реєстр. №4298 підготовлено Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування до другого читання з врахуванням результатів обговорень, що відбулися в рамках серії заходів Діалогу високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: Досягнення, виклики та шлях вперед у післявоєнний період», які проводилися в Європі та Україні впродовж 2022-2023 років.

До уваги також були взяті практичні аспекти роботи та досвід організації діяльності місцевих державних адміністрацій в умовах воєнного стану.

Прийняття законопроекту з реєстр. №4298 буде ще одним кроком на шляху реформи децентралізації влади в Україні, складовим елементом якої має стати система забезпечення законності в діяльності органів місцевого самоврядування, що базується на європейських принципах верховенства права, захисту публічного інтересу, домірності, самостійності місцевого самоврядування, партнерства держави та місцевого самоврядування.

Розгляд законопроекту відбувся на засіданні Комітету 22 лютого 2024 року.