Одна з найдієвіших санкцій - не визнавати вибори в рф і зробити путіна нелегітимним для світу, - Кіра Рудик

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 лютого 2024, 11:57

Нівелювати легітимність путіна як президента рф - це завдання для країн Заходу, яке буде найкращою новою санкцією за злочини кремля. На цьому наполягає народна депутатка, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик. 

«Коли наші партнери говорять про абстрактні майбутні пакети, ми маємо говорити одне: найкращою найближчою санкцією, яку можуть запровадити і Брюссель, і Вашингтон, - це не визнати результати виборів президента рф. Зробити його нелегітимним.

Це переводить росію на міжнародних майданчиках у перелік тих, з ким не можна тиснути руки, вести справи, мати економічні звʼязки. Це буде потужним кроком для посилення міжнародної ізоляції рф, зокрема серед тих країн, які досі умовно нейтральні», - пояснює лідерка «Голосу».

При цьому запроваджені санкційні пакети потребують аналізу їх впливу на здатність рф вести війну і потім, відповідно до результату, мають бути оновлені.

«Жоден наступний санкційний пакет проти рф не змінить суттєво ситуацію. Потрібно змінювати підходи і перш за все питати: а що дали попередні пакети обмежень? Адже зараз результати менш, ніж задовільні. Бо шкода, яку вони нанесли російській економіці, поки ніяк не впливає на перебіг війни», - констатує народна депутатка.