Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук зустрівся із Головою Собранія Республіки Північна Македонія Йованом Мітреським

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
24 лютого 2024, 15:48


«У ці особливі для України дні, дні, коли два роки тому росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, — друзі та партнери нашої країни пліч-о-пліч з нами», — наголосив насамперед Голова Верховної Ради України. 

Водночас він зауважив, що Україна та Північна Македонія мають активний політичний діалог: «Це важливо, так само, як і надана практична допомога у протистоянні державі-агресору». 

Під час зустрічі сторони також обговорили подальше посилення санкційного тиску проти рф та реалізацію Формули миру Президента України Володимира Зеленського. 

«Майбутнє і України, і Північної Македонії — у Європейському Союзі», — зауважив Руслан Стефанчук, окремо висловивши вдячність Північній Македонії за підтримку євроатлантичного курсу України та сподівання на сприяння на парламентському рівні приєднанню нашої країни до НАТО.  

Окрім того, Голова Парламенту України подякував Собранію Республіки Північна Македонія за важливі ухвалені рішення — засудження російської агресії, приєднання до різноманітних санкцій проти рф і ряд інших рішень, спрямованих на допомогу й підтримку України. 

За результатами зустрічі, Голова Собранія Республіки Північна Македонія Йован Мітреський наголосив, що прибув до України у другу річницю повномасштабного вторгнення росії, аби висловити підтримку українському народові. 

«Наша підтримка буде продовжуватися. Ми підтримуватимемо вас усіляко, як можемо, як Парламент, як країна», — заявив він. 

«Ми вже члени НАТО. Наша дорога — до ЄС. Ви маєте нашу безперечну підтримку на шляху до НАТО, а також сподіваємося, що разом будемо в ЄС», — також акцентував Голова Собранія Республіки Північна Македонія.