Ярослав Рущишин: Чи є держава ефективним власником?

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
26 лютого 2024, 10:24

«Забезпечити ефективність роботи державних підприємств, зважаючи на їхню кількість, є складним завданням. Приклади доброго менеджменту в державних компаніях – радше виняток, ніж правило. Частіше, підприємства виступають потенційним джерелом фіскальних ризиків. - розповідає Секретар Комітету з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин.

Навіть попри відкриття малої та великої приватизації, яка непогано себе зарекомендувала останнім часом, в державній власності залишається багато активів, а отже, необхідно створити інструменти для прозорого та ефективного управління ними.

Парламент прийняв в цілому законопроєкт реєстр. №5593-д, довгоочікувану реформу корпоративного управління. Це один із 19 “структурних маяків” для отримання макрофінансової допомоги України, завдяки цьому ми отримаємо 1,5 млрд доларів в бюджет від Світового Банку.

В його основі – посилення підзвітності та розширення повноважень наглядових рад із наданням їм повноважень призначати та звільняти керівників.

Держава повинна прагнути зберегти за собою контроль лише на тих підприємствах, які мають стратегічне значення, впровадивши високі стандарти корпоративного управління. 

Вітаю всіх причетних з ухваленням довгоочікуваного та історичного для України проєкту!»