Олександр Мережко: Реалізація української формули миру гарантує безпеку не лише Україні, а й усьому світу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 20:51


До десятої річниці від початку збройної агресії рф та другої річниці з моменту широкомасштабного вторгнення на територію України Верховна Рада ухвалила постанову, у якій звернулася до парламентів, урядів, міжнародних організацій, світової спільноти із закликом об’єднатися навколо України, підтримати наш народ у боротьбі проти агресора, а також активно долучатися до реалізації «формули миру» Президента Володимира Зеленського.

Про це сказав народний депутат, Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

За його словами, саме реалізація української формули миру є важливим елементом ухваленої постанови.

«В основі цієї формули лежать десять пунктів: починаючи з питань забезпечення ядерної безпеки, продовольчої безпеки і закінчуючи притягненням до відповідальності усіх осіб, які скоїли злочини проти України, включно зі злочином агресії, воєнними злочинами, злочинами проти людяності, актами геноциду», - зауважив політик.

Він наголосив, що українська формула миру ґрунтується на статуті ООН, на принципах міжнародного права, тому її реалізація є важливою не лише для України, а й для забезпечення глобального миру та глобальної безпеки.