Денис Маслов: В Україні з’явиться інститут лобістів, діяльність яких буде врегульована й прозора

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 20:01

Завдяки прийнятому в другому читанні і в цілому законопроєкту №10337 про доброчесне лобіювання кожен громадянин України зможе отримувати інформацію про те, хто і яким чином намагається чи впливає на ухвалення рішень у державі. Вплив лобістів буде врегульовано, щоб він не був тіньовий, а прозорий.

Про це заявив народний депутат, Голова Комітету з питань правової політики Денис Маслов.

«Після того, як закон буде введено в дію, в Україні з’явиться інститут лобістів, які будуть мати можливість впливати на прийняття рішень, прийняття нормативно-правових актів. Це буде здійснюватися виключно в законний спосіб, і вони при цьому будуть звітувати в спеціально створеному реєстрі прозорості, що вестиме НАЗК. Зокрема вони звітуватимуть про суму витрачених коштів на лобіювання, про проведені зустрічі в межах здійснення лобіювання, на прийняття якого нормативно-правового акту чи внесення змін, чи скасування вони намагалися вплинути тощо», - пояснив парламентарій.

Він нагадав, що ухвалення відповідного законопроєкту є рекомендацією Єврокомісії.

«Прийняття законопроєкту про лобіювання розглядається як один з елементів виконання антиолігархічної рекомендації Єврокомісії, яку вона надавала перед відкриттям перемовного процесу. Тому для нас було критично важливо ухвалити цей законопроєкт саме в лютому, оскільки в березні буде відповідний звіт у Єврокомісії й визначатиметься подальша перемовна рамка з Україною щодо вступу до ЄС», - зазначив політик.

Він подякував колегам у парламенті, багатьом представникам недержавного сектора, бізнес-асоціацій, експертній спільноті, юристам, які в короткі терміни опрацювали цей законопроєкт.