Давид Арахамія: Верховна Рада суттєво зменшила частку розповсюдження нелегальних тютюнових виробів

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 19:52

 

Прийнятий у цілому законопроєкт №9662 вносить зміни у Податковий кодекс України й дозволяє перекрити схеми нелегального обігу тютюнових виробів на ринку України.

Про це розповів народний депутат, Голова фракції «Слуга Народу», член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Мета законопроєкту – суттєво зменшити частку розповсюдження нелегальних тютюнових виробів в Україні. У кожній пачці сигарет, які продаються у нас, 65% ціни складають податки. Відповідно, великий нелегальний ринок цих підакцизних товарів – це значні втрати для бюджету, це недоотримані гроші, які зараз потрібні для фінансування наших військових», - зазначив парламентарій.

Він пояснив, що ухвалений законопроєкт дозволяє на рівні виробників, які мають ліцензію, скоротити норми так званої бракованої продукції.

«У всьому світі у тютюнових компаній брак становить близько 2%, а у нас доходило до 15%. Зрозуміло, що це була якась схема, яка працювала багато років, але сьогодні ми її закрили. Сподіваюся, Президент якнайшвидше підпише законопроєкт і він набуде чинності», - наголосив народний депутат.