Давид Арахамія: Уже найближчим часом Президент зможе підписати указ про звільнення в запас військових-строковиків

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 19:48

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому внесений Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт №11035, що визначений як невідкладний. Він стосується демобілізації військовослужбовців-строковиків під час дії воєнного стану. Документ був підтриманий 319 голосами.

Про це розповів народний депутат, Голова фракції «Слуга Народу», член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«Стосовно цього законопроєкту було повне порозуміння у парламенті. Ми вже доволі давно обіцяємо демобілізацію військовослужбовцям строкової служби. Ідеться приблизно про 10 тисяч осіб, які вислужили встановлені терміни. Усі вони дуже чекають на звільнення в запас. Відповідна норма є і в новому законопроєкті щодо мобілізації, однак, враховуючи актуальність питання, вона була винесена окремим документом, щоб пришвидшити розв’язання питання. Сподіваюся, що вже найближчим часом документ буде підписаний і набуде чинності», – сказав політик.

Він нагадав, що відповідна демобілізація не вплине на ситуацію на фронті, і це підтверджував як попередній головнокомандувач Валерій Залужний, так і нинішній – Олександр Сирський.