Віцеспікерка Олена Кондратюк та Віцеспікерка Парламенту Молдови Дойна Герман обговорили ситуацію у Придністров'ї

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 18:38

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк зустрілася із Віцеспікеркою Парламенту Молдови Дойною Герман.

Сторони обговорили непросту ситуацію у Придністров'ї.

«Уважно стежимо за її розвитком та безумовно підтримуємо територіальну цілісність Молдови», — наголосила Олена Кондратюк.

«Буде збережена Україна, буде збережена й Молдова. Безпека України це безпека Молдови», — зазначила, зі свого боку, Дойна Герман.

Під час зустрічі Віцеспікерка Українського Парламенту звернулася з ініціативою підготувати та ухвалити у Парламенті Молдови постанову про засудження депортації українських дітей росією.

«Просимо Молдову не визнавати результатів так званих виборів президента росії. Ці «вибори», очевидно, будуть проводитися й на тимчасово окупованих територіях України. Демократичний світ не повинен їх визнавати взагалі, як і фейкове «обрання» президентом рф міжнародного злочинця путіна», — додала Олена Кондратюк.

Учасниці зустрічі також обговорили міжпарламентську співпрацю у контексті спільного руху до вступу в Євросоюз.

«Попри складну ситуацію, Молдова надала Україні гуманітарну допомогу на 6,7 мільйона доларів США та прихистила у себе майже сто тисяч наших громадян, жінок та дітей. Вдячні за допомогу. Майбутнє України та Молдови в ЄС!» — акцентувала Віцеспікерка Олена Кондратюк.