Верховна Рада України ратифікувала Протокол про Правила визначення країни походження товарів до Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами- учасницями ГУУАМ

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 16:37

Верховна Рада України 23 лютого 2024 року прийняла проекту Закону «Про ратифікацію Протоколу про Правила визначення країни походження товарів до Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУУАМ» (реєстр. №0241 від 29.12.2023).

Проект Закону України «Про ратифікацію Протоколу про Правила визначення країни походження товарів до Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУУАМ» спрямований на виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності згаданим Протоколом, який фактично є інструментом для застосування Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУУАМ, яку було ратифіковано Законом України у 2002 році та сформує єдиний порядок визначення країни походження товарів та умови для вільного руху товарів.

Прийняття акта створить правові підстави для імплементації режиму вільної торгівлі в рамках ГУАМ, активізації економічного співробітництва між державами-учасницями ГУАМ.