На крок ближче до Єдиної роумінгової зони з ЄС, - Комітет з питань цифрової трансформації

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 16:10

Верховна Рада України одноголосно прийняла в першому читанні за основу законопроект № 10265 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу».

Для України та ЄС процедура приєднання нашої держави до роумінгової зони Європейського Союзу - проект, який стане першопрохідцем на шляху до цифрового безвізу з ЄС.

Українці зможуть користуватися домашніми тарифами мобільного зв’язку на території держав Євросоюзу в подорожах тривалістю до 4 місяців. Тому більше не доведеться сплачувати додаткові збори за роумінг чи витрачати час на пошук дешевших варіантів, щоб залишатися на зв’язку.

Не доведеться платити за зв’язок більше і європейцям в Україні. Вони також зможуть користуватися домашніми тарифами від своїх операторів.

Спільна роумінгова зона також покращить інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій. Українські оператори отримають можливість працювати за єдиними правилами з європейськими партнерами та, зокрема, здобути високий ступінь довіри серед іноземних інвесторів. 

Після ухвалення законопроекту Україна зможе приєднатися до єдиної роумінгової зони з ЄС Roam like at home. Разом з тим важливим моментом є те, що на виконання доповнення до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, маємо зобов’язання до 24 квітня цього року прийняти не тільки сам законопроект, а ще й всі підзаконні нормативно-правові акти.

«Вдячний усім учасникам підготовки законопроекту: Національному регулятору, Мінцифри, представникам бізнесу та громадськості. Але це лише частина шляху. Наступним кроком стане створення Робочої групи для доопрацювання його до другого читання. Тож запрошую всі зацікавлені сторони долучитись до цієї кропіткої роботи. Свою заявку для участі в Робочій групі можна надіслати на адресу електронної пошти Комітету komitet@thedigital.gov.ua», - зазначив Михайло Крячко, голова Комітету з питань цифрової трансформації.

          Зробимо ще один впевнений крок до європейської спільноти!