Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 23 лютого

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 15:26

У п’ятницю, 23 лютого Верховна Рада України ухвалила ряд важливих рішень.

В цілому: 

№11035 — унормували під час дії в Україні воєнного стану можливості звільнення у запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби. У запас будуть відправлятися військовослужбовці, які відслужили встановлені строки строкової військової служби у 2024 році. 

№9662 — внесли зміни до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства. Документ, зокрема, надає платникам податків право на розгляд їхніх заперечень і скарг та інших заяв через засоби дистанційної комунікації. 

№10202внесли зміни до деяких законів України щодо повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва. Документ надає місцевим державним, військово-цивільним та військовим адміністраціям повноваження щодо виконання функції замовника будівництва та ремонту житлових будинків, об'єктів соціальної й виробничої інфраструктури. 

8219внесли змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи

№10337прийняли Закон про доброчесне лобіювання. Документ передбачає створення прозорого ринку послуг лобіювання, відповідно до міжнародних практик та стандартів. Зокрема, пропонується визначити термінологію у сфері лобіювання, права й обов’язки суб’єктів лобіювання, методи впливу, правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання тощо.

За основу: 

№10373 — запропонували внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення законодавства в сфері здійснення лобіювання. Документ встановлює адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, зокрема, за здійснення лобіювання без реєстрації та за порушення законодавства у сфері лобіювання. 

№10094 — запропонували внести зміни до Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення спроможності наглядових рад закладів охорони здоров’я та продовження спрощеного періоду реорганізації у державні некомерційні підприємства.