Заступниці голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич і Євгенія Кравчук зустрілись з Міністром освіти та науки України Оксеном Лісовим

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 14:01

 23 лютого Перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич та заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук провели зустріч з Міністром освіти та науки України Оксеном Лісовим.

Разом з Міністром представниці Парламенту обговорили результати міжнародного дослідження якості освіти PISA, проведене з 3 до 26 жовтня 2022 року, і домовились про спільні дії надалі. Згідно з дослідженням понад 40% українських підлітків не мають базового рівня знань з математики та читання.

PISA  констатує, що лише 59% українських учнів досягли базового рівня читацької грамотності. Середній бал 15-річних українських підлітків із читання становить всього 428 з 1000.

«Як одну з розробників Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки і як маму школярки ця проблема мене хвилює безпосередньо. На жаль, під час розробки Стратегії Міністерство освіти та науки України не було активним учасником процесу. Сподіваюся, відтепер ми разом з Українським інститутом книги й МОН станемо надійними партнерами у боротьбі за кращі навички читання серед українських дітей», - прокоментувала Євгенія Кравчук.

Раніше Ірина Констанкевич запропонувала шляхи покращення ситуації, зокрема:

- переглянути і внести зміни у шкільну програму з вивчення української, зарубіжної літератур. Зменшити кількість текстів;

  -переглянути список авторів, представлених у шкільній програмі.
«Маємо оновити, модернізувати програму вивчення української літератури. Особливо адаптувати в контексті війни з рашистами», - сказала Ірина Констанкевич.