Внаслідок війни збитки від пошкодження та знищення сільськогосподарської техніки оцінюють у $5,8 млрд

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 11:32

 

Центр досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр) провів дослідження та розрахував збитки від пошкодження та знищення сільськогосподарської техніки внаслідок війни росії проти України, - повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Зазначається, що внаслідок повномасштабного вторгнення найбільшою категорією збитків є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка, що становить 5,8 млрд доларів США або 56,7% від усіх збитків.

Загалом внаслідок вторгнення частково або повністю пошкоджено близько 181 тисячі одиниць сільськогосподарської техніки та устаткування.

Також у KSE Агроцентр констатують, що завдану шкоду від викрадення або знищення вже виробленої продукції експерти оцінюють у 1,97 млрд доларів США, збитки через пошкодження зерносховищ – 1,8 млрд доларів США, збитки, завдані багаторічним насадженням – 398 млн доларів США, тваринництву – 254 млн доларів США, аквакультурі та рибальству – 35 млн. доларів США.

Водночас втрати, що включають недоотриманий дохід виробників сільськогосподарської продукції та збільшення собівартості продукції, зросли більш ніж удвічі порівняно з попереднім оглядом, та склали 69,8 млрд доларів США.

Загальні втрати через зниження виробництва в рослинництві становлять 35,1 млрд доларів США, додаткові через зниження виробництва тваринницької продукції – 5,6 млрд доларів США, втрати, спричинені зниженням внутрішніх цін, оцінюються в 24,1 млрд доларів США, а втрати через підвищення собівартості виробництва – 4,4 млрд доларів США.