Олександр Федієнко: Влада посилює соціальний захист військовослужбовців та поліцейських, їхніх сімей і дітей

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
23 лютого 2024, 09:57

Ухвалений у першому читанні законопроєкт №10313 пропонує внесення змін у низку чинних законів, зокрема у дисциплінарний статут ЗСУ та інші нормативні акти, пов’язані з нашими військовослужбовцями й представниками поліції. Документ спрямований на соціальний захист військових, їхніх сімей і дітей, яких вони виховують.

Про це розповів народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко.

«Цей законопроєкт передовсім стосується соціального захисту наших військовослужбовців та поліцейських. Наприклад, унормовується питання капеланства і пропонується, що капеланом може бути цивільна особа. Крім того, це питання догляду за дитиною, відпустки за кордон, стосовно чого вже чітко визначені терміни. Це і питання грошової виплати у випадку загибелі поліцейського», - зазначив політик.

Він додав, що одна з важливих норм цього законопроєкту стосується оприлюднення силовиками інформації.

«Оскільки ми живемо в демократичній країні, то військовослужбовцям дозволяється висловлювати власну думку і поширювати інформацію, за винятком тієї, яка має закритий характер. Це питання також урегульовується, тому що останнім часом про це було багато дискусій», - наголосив народний депутат.