Віталій Безгін: Головне завдання ТСК щодо ефективності влади в Києві – підготувати законодавчі зміни, які виведуть систему управління столицею з хаосу

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
22 лютого 2024, 18:41

Київ є основною стратегічною ціллю окупанта і водночас у нашій столиці безліч проблем, частина за яких – наслідок низького рівня управління, але частина – наслідок того, що законодавство не врегульоване у правильний спосіб. Для того, щоб зробити систему управління Києвом ефективною і вивести її з хаосу, парламент створив Тимчасову спеціальну комісію (ТСК) з питань дослідження ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва під час дії воєнного стану.

Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, який очолив новостворену ТСК.

«Ми розуміємо, що в Києві з управлінням є хаос, у Києві немає незалежного виконавчого комітету в Київраді, немає органу, який здійснює наглядові повноваження. Загалом у Києві важко зрозуміти, яка різниця з погляду функціонала між Київською міською державною адміністрацією та Київською міською військовою адміністрацією. Тому ключове завдання ТСК – підготувати законодавчі зміни, «прошерстити» галузі, що є проблемними, наприклад, мости, метро і стратегічні об’єкти. Далі – напрацювати готові рішення», - зазначив політик.

На його думку, парламенту може бути запропоновано внесення змін до закону про столицю і закону про воєнний стан.

«Ми могли це зробити без утворення ТСК, але наша позиція полягає в тому, що до Комісії мають увійти представники всіх політичних суб’єктів парламенту і розділити відповідальність, адже це столиця нашої держави. Ми будемо пропонувати конкретні рішення для місцевої влади, і сподіваємося, що вона долучиться до роботи цієї спеціальної комісії», - підсумував народний депутат.