Ірина Борзова: Об’єднання зусиль громад та органів виконавчої влади сприятиме інтеграції ветеранів у цивільне життя

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 лютого 2024, 15:42

За даними Міністерства у справах ветеранів, на сьогодні до Єдиного державного реєстру ветеранів війни внесена інформація про більш як 900 тисяч осіб. За прогнозами, після завершення українсько-російської війни у нас може бути близько 4 млн ветеранів. Відповідно, нам усім треба об’єднувати зусилля, працювати, щоб у наших захисників, які повертаються у громади, не виникало проблем з інтеграцією в цивільне життя.

Про це заявили народна депутатка від «Слуги Народу» Ірина Борзова.

«На сьогодні до громад передовсім повертаються військовослужбовці, які отримали важкі поранення або звільненні через сімейні обставини. Найбільше проблем виникає у невеликих громадах та у сільській місцевості, де дуже часто немає помічників ветерана, фахового психолога, відсутні реабілітаційні центри. Також доволі часто ветеранові важко знайти роботу, особливо це стосується осіб з інвалідністю. Тож доволі часто зараз ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами, і цю ситуацію треба змінювати», - зазначила парламентарій.

На її думку, сьогодні й органи місцевого самоврядування, і органи виконавчої державної влади повинні об’єднатися, щоб наші герої на всіх рівнях відчували турботу про себе.

«Усі військовослужбовці, які захищають Україну на фронті, а також ветерани, які повернулися додому, повинні відчувати, що є підтримка від держави, громади, мають знати про свої права й розуміти свої можливості», - наголосила народна депутатка.