Не лише обмеження, а й мотивація, - Роман Костенко про законопроект №11012

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
20 лютого 2024, 14:58

Україні час паралельно створювати контрактну армію з професіоналів, які знають, чого вони у війську. Тому коли ми говоримо про залучення до війська, йдеться не тільки про обмеження за ухилення від мобілізації, й про мотивацію, зокрема фінансову. На цьому наголошує народний депутат «Голосу», секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, автор законопроєкту №11012 про мотивацію у військові службі.

«Ми маємо розуміти, що вже час паралельно створювати професійну армію. Навіть зараз статистично спеціалізовані підрозділи, де є професіонали меншою кількістю знищують більше ворога, ніж бригади з мобілізованих. Ми з командою розробили законопроєкт, який підписали ще 70 народних депутатів щодо мотивації військової служби. Там серед іншого є фінансова винагорода за знищення техніки. І ці гроші в держави є», - акцентує народний депутат.

За словами Романа Костенка, мотивація - важлива на полі бою, а самим лише покаранням за ухилення від служби ефективним військо не буде.

«Ми можемо сказати людині: твій обовʼязок захищати державу і ти маєш іти на війну, але ж ми не у XVII-XVIII столітті живемо і не в російській федерації. Як казав Карл Густав Маннергейм: «перед тим, як йти захищати країну, треба створити країну, яку хочеться захищати». Зараз з близько 40-ка мільйонної країни, в лавах Сил Оборони тільки мільйон людей. Тому всі, хто, як він вважає, тримає «економічний фронт», «культурний», мають забезпечувати тих, хто ризикує життям», - підкреслює представник «Голосу».