Урожай зернових в Україні сягнув майже 59 млн тонн

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
19 лютого 2024, 13:49

 

Попри військову агресію рф проти України аграрії продовжують працювати для забезпечення продовольчої безпеки в країні та світі, - повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики збирання зернових та зернобобових культур урожаю 2023 року в Україні станом на 15 лютого було виконано на площі 10,609 млн га (97% від запланованого), з яких намолочено 58,993 млн тонн зерна.

Як свідчать оперативні дані, на звітну дату кукурудза врожаю 2023 року в Україні була обмолочена на 3,689 млн га (91% від прогнозу), з яких намолочено 28,748 млн тонн зернової.

Зазначається, що за останній тиждень урожай кукурудзи збільшився ще приблизно на 44 тис. тонн.

Разом з тим, за інформацією Мінагрополітики у 2024 році прогнозується збільшення площ під сою та цукровий буряк і зменшення під кукурудзу. Такі результати опитування щодо планів та підготовки сільгоспвиробників до проведення посівної кампанії ярих під урожай-2024, проведеного Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, 70% опитаних зазначили, що планують збільшення посівної площі під сою на 21% у порівнянні з 2023 роком.

Також пріоритетними залишаються зернобобові, посівні площі під якими збільшаться на 11%, та ярий ячмінь – на 7%. Зростання інтересу до ячменю може бути пов’язаним з розширенням географії морських відвантажень. Посіви ярої пшениці зростуть на 2%.

Крім того, аграрії зацікавлені у вирощуванні ярого ріпаку. Частина виробників планує посіяти ріпак вперше. Загалом посівні площі під цю культуру збільшаться на 24%.

Щодо цукрового буряку – 60% тих, хто сіяв культуру минулого сезону, збираються несуттєво розширювати площі – в цілому по Україні на 17%.

При цьому посівні площі під кукурудзу зменшаться на 9%. Також потенційно можуть зазнати скорочення площі під соняшником. Але станом на сьогодні більшість аграріїв ще не прийняли кінцеве рішення щодо площ посіву цієї культури.

У цілому в 2024 році посівні площі під ярими культурами можуть скоротитися на 0,5 млн га або на 3,7% порівняно з минулим сезоном.