У партнерів немає заперечень щодо конфіскації активів рф, на заваді поки політичні перипетії, - Кіра Рудик

12 лютого 2024, 13:54

 

Країни-партнери чітко усвідомлюють необхідність конфіскації заморожених російських активів, для цього є політична воля. Однак важливо, щоб ключові рішення ухвалили до початку виборчого сезону і політичних перипетій, повʼязаних з ним. Так вважає народна депутатка, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик. 

«Вже майже ніхто не заперечує, що конфіскувати заморожені російські активи треба, країни вже дійшли до цього ментально, юридично і навіть політична воля до цього прийшла. Питання стоїть: яким чином і коли?

Надзвичайно важливо, щоб до того моменту, поки не відбудуться політичні перипетії через вибори у США і до Європейського парламенту, ключові рішення були прийняті. Тож зараз ведеться дуже активна робота на всіх рівнях з урядами», - констатує народна депутатка.

Також окремо зосереджується робота з національними урядами в Європі, особливо з тими, де найбільше заморожених російських активів.

«Рішення на рівні Великої Сімки, ЄС - дуже складні, тому що всі країни (і ті, які більше підтримують Україну, і ті які менше) повинні прийти до згоди. На національному рівні такі речі робити легше і переконувати конкретних лідерів швидше», - пояснює лідерка «Голосу».