Перший віцеспікер Олександр Корнієнко долучився до ХХХІ засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
07 лютого 2024, 17:46

  

У середу, 7 лютого відбулося XXХІ засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління. Засідання відбулося під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова.

«Основні вимоги, які є до будь-якої системи державного управління, — це стійкість та здатність працювати в екстремальних вимогах. Ми їх виконали. Нині маємо також звертати увагу на можливі точки росту», — наголосив насамперед під час заходу Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко. 

Водночас він зауважив, що реформа державного управління продовжується: «Є змога робити висновки і нам, і нашим партнерам, зокрема, із ними можна ознайомитися у моніторинговому звіті Програми SIGMA. 

Окрім того, серед завдань Олександр Корнієнко заявив про підвищення кадрової спроможності на державній службі. «Саме це стане рушійною силою під час наступних кроків у найближчі роки. Євроінтеграція — це величезний виклик для нашої системи у можливості швидко та якісно адаптувати зміни», — додав він. 

Перший заступник Голови Верховної Ради України, серед іншого, акцентував про амбітні плани на цей рік, зокрема, паралельний рух у трьох питаннях втілення реформи державного управління: реформі оплати праці, поверненні конкурсів та імплементації Закону України «Про адміністративну процедуру». 

У заході також взяли участь: народні депутати України, представники Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України, Міністерства цифрової трансформації України, Національного агентства з питань державної служби України, Державної аудиторської служби України, Рахункової палати України, громадських організацій та іноземні партнери. 

Довідково. Програма SIGMA спеціалізується на наданні допомоги країнам Центральної та Східної Європи з модернізації їхніх систем державного управління і відіграє основну роль у підготовці країн-кандидатів до вступу у Європейський Союз.

Звіт програми SIGMA є дороговказом для подальшого вдосконалення системи держуправління й містить оцінку як передумов для ефективного державного управління (якість законів, політик, інституційну спроможність і процедури), так і те, як управління працює на практиці. 

Востаннє така оцінка проводилась у 2018 році.