Поставки зброї від партнерів мають відповідати запиту на полі бою, — Роман Костенко

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
05 лютого 2024, 12:25

 

Україна справді стикнулася з браком боєприпасів, зокрема, для високоточної зброї. Це має наслідки на полі бою — командирам доводиться заощаджувати і розподіляти наявний ресурс. Про це повідомляє народний депутат «Голосу» Роман Костенко.

«Ми робитимемо все, щоб встояти, бо у нас немає іншого вибору. Але зараз відбувається те, що ми бʼємося обмеженим ресурсом. По деякій дуже важливій номенклатурі у нас бракує боєприпасів, зокрема, високоточних, які давали нам перевагу на певному етапі після початку повномасштабної війни. Це дуже обмежує Сили оборони у виконанні завдань зараз. Якби була вся номенклатура хоча би в тій кількості, що була раніше, було би набагато легше», — констатує народний депутат.

При цьому у ворога з кількістю снарядів і техніки ситуація краща: і хоча це старі засоби, їх багато. Тому для того, щоб проводити вдалі наступальні операції, ЗСУ потрібна відповідна кількість засобів, зокрема, і від західних партнерів. 

«Щоб звільнити території і проводити наступальні операції, ми маємо переважати ворога в силах і засобах. До прикладу, коли ми говоримо про танки — їх має бути 500-600, а не 60-70, як ми отримали від «танкової коаліції». Нам потрібні потужні поставки від партнерів, які би відповідали запиту на полі бою. Над цим потрібно продовжувати працювати», — акцентує представник «Голосу».