Денис Маслов: Прийняття української «формули миру» дозволить врегулювати не тільки війну в Україні, а й конфлікти в усьому світі

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
21 січня 2024, 11:00

Проведення Глобального саміту миру дасть можливість прийняти українську «формулу миру», запропоновану Президентом Володимиром Зеленським. Саме за цією формулою може бути врегульована не тільки війна в Україні, а й конфлікти по всьому світі.

Про це заявив народний депутат, Голова Комітету з питань правової політики Денис Маслов.

«Глобальний саміт миру має стати кульмінацією в серії зустрічей, які проводилися у Рейк’явіку, у місті Доха, на Мальті тощо на рівні радників з питань оборони, на рівні політичних радників. Це те, чим займався й і що безпосередньо курував керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Саме саміт миру повинен стати кульмінаційною подією, де максимальна кількість країн світу має прийняти формулу миру, запропоновану Україною, запропоновану нашим Президентом. На цій формулі миру можуть бути досягнуті будь-які глобальні домовленості щодо врегулювання не тільки війни в Україні, а й конфліктів у всьому світі», - зазначив політик.

На його думку, війна в Україні, терористичні атаки на Ізраїль, інші конфлікти – усі вони між собою пов’язані. Стара архітектура безпеки у світі знищена, тому слід переосмислити і архітектуру безпеки Європи, і світову архітектуру безпеки.

«Проведення глобального саміту миру – це досягнення всієї України. У першу чергу це досягнення ЗСУ, які забезпечують дипломатам можливість для маневру, можливість працювати. Звичайно, що це здобуток нашої дипломатії та Президента Володимира Зеленського, який відповідає за Конституцією за зовнішні зносини та міжнародну політику», - наголосив парламентарій.

Він додав, що проведення заходу саме у Швейцарії має важливе значення, адже саме на теренах цієї країни приймалося багато історичних договорів, багато конвенцій, зокрема Женевські конвенції.