27 грудня 2023р. набирає чинності Закон, яким внесено зміни до розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
27 грудня 2023, 09:27

 

21 листопада 2023 року Верховна Рада України прийняла як Закон проект Закону про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року №2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України (реєстр. №5456-д), поданий народними депутатами України - членами Комітету з питань правової політики. 22 грудня 2023 року Закон підписано Президентом України.

Законом передбачається, що:

Голова Верховного Суду зараховує суддів Верховного Суду України до штату Верховного Суду у касаційний суд тієї спеціалізації, що відповідає спеціалізації судової палати Верховного Суду України, в якій такий суддя здійснював правосуддя;

до апарату Верховного Суду переводяться працівники апарату Верховного Суду України без обов’язкового проведення конкурсу на рівнозначні посади, за умови їх наявності.

Закон визначає можливість та порядок переведення судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України до апеляційного суду чи місцевого суду, який відповідає спеціалізації такого судді.

Крім того, встановлюється, що судді Верховного Суду України, обрані на посади до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, переведені до інших судів, оцінюються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України на відповідність займаній посаді за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності.