Галина Третьякова: Цього року Верховна Рада України прийняла 18 законів, які стосуються соціальної сфери

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
24 грудня 2023, 11:00

18 прийнятих Парламентом упродовж 2023 року законів, які стосуються соціальної сфери, сприяють посиленню прав військовослужбовців та ветеранів війни, вагітних жінок і працівників об’єктів критичної інфраструктури, українських трудових мігрантів та борців за незалежність України тощо.

Про це розповіла народна депутатка, Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

«Значна частина нових «соціальних» законів 2023 року стосується захисту прав та розширення можливостей захисників та захисниць України. Зокрема, передбачена можливість надання статусу учасника бойових дій громадянам, які виступили на захист держави в перший місяць широкомасштабної війни росії проти України. Також спрощено процедуру надання особам статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім'ї загиблого або померлого захисника чи захисниці України. Крім того, звільнено від оподаткування транспортні засоби, які зараховані до гуманітарної допомоги й надходять для забезпечення оборони України, дозволено використання таких авто військовослужбовцями», — зазначила парламентарійка.

За її словами, на особливу увагу заслуговують ініціативи щодо надання права військовослужбовцям робити особисте розпорядження (заповіт) щодо виплати одноразової грошової допомоги у випадку його загибелі, щодо захисту прав українців - трудових мігрантів у процесі працевлаштування за кордоном, щодо встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною борцям за незалежність України у ХХ столітті тощо.

Народна депутатка зауважила, що в листопаді, за сприяння Програми USAID «РАДА: наступне покоління», у Комітеті відбулися публічні консультації на тему «Міжнародний досвід організації та функціонування ветеранської патронатної служби».

«До широкого обговорення міжнародного досвіду підтримки та супроводу ветеранів, складових майбутньої Єдиної наскрізної державної ветеранської політики, а також особливостей патронатного супроводу демобілізованих військовослужбовців в Україні долучилося понад 120 осіб. Зокрема, були присутні представники міжнародних органів влади, організацій, посольств», — наголосила Галина Третьякова.

Вона також додала, що проведення заходу такого рівня дає можливість нашій державі використати кращий міжнародний досвід організації та функціонування ветеранської патронатної служби.