Верховна Рада України та Європейський Парламент підписали Меморандум про взаєморозуміння

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
29 листопада 2023, 17:06


 
 

У межах робочого візиту до Брюсселя Голова Верховної Ради України разом із Президенткою Європейського Парламенту Робертою Мецолою офіційними підписами затвердили Меморандум про взаєморозуміння. 

З огляду на вже наявну співпрацю, документ передбачає підтримку парламентської демократії у контексті відновлення України та процесу вступу до Європейського Союзу. 

Меморандум наголошує на важливості спільних заходів у контексті відновлення та реформ в Україні. Сторони домовилися про тісну співпрацю у сферах стандартів парламентаризму, законотворчої діяльності, контролю й прозорості, сприяючи взаємодії між депутатами Українського та Європейського Парламентів.

Зазначено, що ці заходи будуть відповідати національному порядку денному та підтримуватимуть підготовку до переговорів про вступ, сприяючи відновленню й розвитку, а також зміцнюватимуть інституційну спроможність і прозорість Верховної Ради України. 

Підписання оновленого Меморандуму між Європейським Парламентом та Верховною Радою України визначає основи найближчої взаємодії, закріплюючи формат співпраці на рівні парламентських комітетів. Це один з основних етапів у трансформації Парламенту України та адаптації національного законодавства до стандартів Євросоюзу.