Ірина Борзова: Створення умов реабілітації ветеранів через спорт сприятиме їхній швидкій соціалізації та самоствердженню

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
04 грудня 2023, 14:59

Рік тому в Україні з’явився новий вид спортивної діяльності – ветеранський спорт. Ухвалення відповідного закону дало поштовх для розвитку цього напрямку: створені умови для розвитку системи спортивно-фізкультурної реабілітації наших військових, держава сприяє участі ветеранів у міжнародних змаганнях, у спортивних всеукраїнських змаганнях. Наразі в парламенті готується до розгляду законопроєкт про адаптивні види спорту.

Про це розповіла народна депутатка, член парламентського Комітету з питань молоді та спорту Ірина Борзова.

«Протягом 2023 року наші ветерани взяли участь у міжнародних змаганнях, зокрема в Іграх нескорених, які відбулися в Дюссельдорфі, де здобули 34 медалі. Також у серпні наші ветерани їздили до США, де змагалися на Іграх воїнів. Упродовж 2023 року відбувалися тренування, збори, змагання для відбору до національної збірної ветеранів. Цього року пройшов всеукраїнський тур змагань «Сильні України» за ініціативи Василя Вірастюка. Спорт є зрозумілим і прийнятним для ветеранів способом відновлення, тому вже сьогодні необхідно створювати умови для реабілітації через спорт і розвивати як на державному рівні, так і в громадах ветеранський спорт та адаптивні види спорту», - зазначила парламентарій.

Вона додала, що саме адаптивні види спорту дозволяють людям з інвалідністю соціалізуватися та самоствердитися.

«Це дуже важлива складова реабілітації поранених: завдяки фізичній активності людині з інвалідністю допомагають повернутися до нормального життя. На сьогодні у парламенті зареєстрований проєкт закону, який закріплює у нашому законодавстві поняття «адаптивний вид спорту». Документ проходить комітети й готується до першого читання. Його ухвалення сприятиме людям з інвалідністю займатися фізичною культурою та спортом», - упевнена народна депутатка.

На її думку, місцева влада у громадах має підтримувати програми з розвитку ветеранського спорту, співпрацювати на місцях із ветеранськими хабами, розробляти програми та шукати фінансову підтримку для ветеранського спорту.

«Важливо, щоб у громадах відбувалися змагання, створювалися спортивні ветеранські осередки, щоб змагання відбувалися на районному та обласному рівнях, також важливо сьогодні відкривати двері спортмайданчиків, спортзалів, комплексів, басейнів для ветеранів і людей з інвалідністю. Вони повинні мати можливість зробити свій перший крок у спорт саме там, де вони проживають», - наголосила Ірина Борзова.