01 грудня 2023, 11:35
Попри повномасштабну війну рф, яка порушила логістику експорту українського зерна, європейські країни-партнери постійно підтримують Україну в забезпеченні продовольчої безпеки, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Після початку війни суттєво підвищилися ціни на зерно. В таких умовах Україна та її партнери започаткували ініціативу «Зерно з України». Її мета полягає у підтримці українського зернового експорту, а також забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.
Так, Уряд Литви виділив 2 млн євро на гуманітарну програму «Зерно з України», що реалізується Україною та її міжнародними партнерами. Це вже другий транш з боку Литви на підтримку зазначеної програми.
Також на саміті з продовольчої безпеки в Україні Норвегія планує оголосити про виділення 200 млн крон Всесвітній продовольчій програмі, включаючи гуманітарну програму «Зерно з України».
Додаткові 50 млн крон планують передати до Українського фонду Світового банку. Норвегія планує надати підтримку Україні у рамках п’ятирічної програми підтримки України. 50 млн крон планують виділити на гуманітарну програму «Зерно з України».
Додаткові 150 млн крон хочуть передати Всесвітній продовольчій програмі. Крім надання продовольчої допомоги поблизу лінії фронту, кошти мають використати для розмінування сільськогосподарських земель, що має допомогти аграріям якомога швидше повернутися до виробництва продовольства.
50 млн крон планують передати до Трастового фонду допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ Світового банку. Сільськогосподарська програма Банку ARISE надає аграріям в Україні доступ до фінансування.
Отже, ініціатива «Зерно з України» відіграє важливу роль у пом’якшенні негативного впливу війни на світовий ринок продовольства та у зміцненні спроможності України експортувати зерно, особливо до вразливих країн.