Україна успішно виконує євроінтеграційні зобов’язання в частині енергетики – Андрій Герус

Прес-служба Апарату Верховної Ради України
30 листопада 2023, 16:45

В частині енергетики Україна послідовно рухається до виконання євроінтеграційних зобов’язань. Про повідомив Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Вважаю, в частині енергетики ми не маємо затримки з виконанням зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС. Можу навіть сказати, що енергетика один із тих секторів, яка показує найбільший прогрес», - сказав Андрій Герус.

Відповідно до інформації Андрія Геруса, Комітет працює над приведенням національного законодавства у відповідність до низки нормативних документів ЄС.

Зокрема, влітку було прийнято Закон щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках. Минулого тижня Парламент ухвалив Закон про формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

«Також вчора ENTSO-E (європейська мережа системних операторів передачі електроенергії – ред.) заявила, що НЕК «Укренерго» (український системний оператор передачі електроенергії  - ред.) виконала основні технічні умови для забезпечення постійного об’єднання між енергосистемами України та Європи. Відтак, процес синхронізації між українською енергосистемою та європейською мережею завершено», - додав Андрій Герус.

У зв’язку з успішним завершенням синхронізації, мережею операторів ENTSO-E було також прийнято рішення про збільшення максимальних обсягів імпорту електроенергії до України та Молдови до 1700 МВт.

Відтак, в разі дефіциту виробництва електроенергії, для імпорту будуть доступні додаткові обсяги.